دارالترجمه رسمی آناهیتا


نشانی: تهران، خیابان سهروردی شمالی، خیابان هویزه غربی، ابتدای خیابان یوسفی، پلاک ۲۵، طبقه ۵، واحد ۱۸
تلفن: ۸۸۵۳۷۷۸۲ و ۸۸۵۳۷۷۸۱
تلفن همراه: ۷۹۷۳ ۴۱۲ ۰۹۱۲
ایمیل:
ساعات کار:
شنبه تا چهارشنبه ۸:۳۰ تا ۱۸

پنج‌شنبه ۸:۳۰ تا ۱۴

 

 


«اسناد»

نوع مدرک

شرایط تأیید

مدارک لازم جهت تأیید

سند مالکیت

سند مالکیت یا المثنای آن باید  ممهور به مهر ادارات ثبت اسناد و املاک کشور بوده و کلیه نقل و انتقالات اعم از فک آن یا بازداشت و رفع آن در ترجمه قید شود و با مهر دفاتر ثبت اسناد رسمی قابل ترجمه و تأیید است. لکن کپی برابر با اصل سند مالکیت مطلقاً قابل ترجمه و تأیید نیست.

 

ارزیابی ملک

گزارش ارزیابی ملک و مستغلات توسط کارشناسان رسمی یا کارشناسان مرکز امور مشاوران حقوقی و کارشناسان قوه قضاییه و کارشناسان خبره به شرط تأیید کانون کارشناسان رسمی دادگستری یا مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلاء و کارشناسان یا دادگستری محل قابل ترجمه و تأیید است.

ارائه سند مالکیت لازم است

استعلامات ادارات ثبت اسناد و املاک

استعلامات ثبت اسناد در مورد املاک با مهر ثبت اسناد منطقه قابل ترجمه و تأیید است.

 

اسناد مالکیت وسایل نقلیه موتوری

اسناد مالکیت کلیه وسایل نقلیه موتوری  ممهور به مهر مرکز راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی و اسناد مالکیت ماشین‌آلات سنگین راه‌سازی و ساختمانی با مهر وامضای شرکت تولیدکننده قابل ترجمه و تأیید است.

 

بیع‌نامه و اجاره‌نامه در خصوص اموال منقول و غیر‌منقول

بیع‌نامه یا قرارداد فروش و اجاره‌نامه‌هایی که از سوی دفاتر اسناد رسمی و ادارات اوقاف و به طور کلی در ارگان‌های دولتی تنظیم می‌شود، قابل ترجمه و تأیید است. همچنین نامه‌های تنظیمی از سوی تعاونی‌های مسکن و شرکت‌های ساختمانی به شرط ارائه روزنامه رسمی نیز قابل ترجمه و تأیید است.

 

وکالتنامه

وکالتنامه‌های تنظیمی در دفاتر اسناد رسمی کشور  ممهور به مهر و امضاء سردفتر قابل ترجمه وتأیید است. مگر اینکه از تاریخ تنظیم آن یکسال شمسی گذشته باشد که در این صورت تنفیذ دفترخانه در خصوص عدم عزل و استعفای وکیل یا فوت طرفین الزامی است. وکالتنامه تنفیذی با ارائه وکالتنامه اصلی قابل ترجمه و تأیید است. وکالت در خصوص مراقبت‌های فیزیکی طفل از سوی والدین به یکدیگر یا دیگران بدون قید حضانت یا سرپرستی بلااشکال و قابل ترجمه و تأیید است. بنابراین وکالت برای حضانت یا سرپرستی به دلیل تعلق به پدر یا جد پدری و قابل واگذاری نبودن به غیر، قابل ترجمه و تأیید نبوده و نیاز به رای دادگاه دارد.

ارائه شناسنامه موکل لازم است

تعهدنامه

تعهدنامه‌های تنظیمی در دفاتر اسناد رسمی با مهر و امضاء سردفتر اسناد رسمی قابل ترجمه و تأیید است.

ارائه شناسنامه متعهد لازم است

اقرارنامه

 

 

 

 

اقرارنامه‌های تنظیمی در دفاتر اسناد رسمی  ممهور به مهر و امضاء سردفتر اسناد رسمی قابل ترجمه و تأیید است، به شرطی که مضمون اقرارنامه وفق ماده 1259 قانون مدنی تنظیم شده باشد. با توجه به مفاد اقرارنامه، ارائه مستند آن برای ترجمه و تأیید الزامی است. مثلاً برای اقرار به فرزندخواندگی ارائه «رأی دادگاه»، برای اقرار به تجرّد ارائه «گواهی تجرد از ثبت احوال»، برای اقرار به زوجیّت ارائه «سند ازدواج یا شناسنامه»، برای اقرار به مالکیت ارائه «سند مالکیت»، و برای اقرار به نسبیّت ارائه «رأی دادگاه یا شناسنامه» الزامی است.

ارائه شناسنامه اقرارکننده و حسب مورد مستند موضوع اقرار لازم است

استشهادیه

 

 

 

 

 

 

استشهادیه ممضی به امضا شهود در صورت ممهور بودن به مهر و امضاء دفاتر رسمی قابل ترجمه و تأیید است، بعضی از استشهادیه ها مانند صلاحیت اخلاقی، تجرد وعلیه اشخاص قابل ترجمه و تأیید نیست و در بعضی دیگر، حسب مورد ارائه مستند استشهادیه الزامی است.

استشهادیه سکونت در محل پس از احراز و تأیید نیروی انتظامی یا تنظیم اقرارنامه در دفاتر در دفاتر اسناد رسمی قابل ترجمه و تأیید است. استشهادیه کفالت والدین یا فرزندان در صورتی ترجمه و تأیید می شود که سن والدین از 60 سال بیشتر و دختر مجرد و پسر از حیث سنی کمتر از 18 سال باشد. همچنین مراتب به تأیید دفاتر اسناد رسمی یا شورای محل یا مسجد رسیده باشد.

ارائه شناسنامه لازم است

احکام دادگاه‌ها

اصول احکام قطعی دادگاه‌های عمومی و انقلاب، دادخواست، اظهارنامه، صورت جلسات تنظیمی در دادگاه، احضاریه و اخطاریه و به طور کلی اوراق قضائی با اعلام بلامانع بودن ترجمه از سوی شعب صادر کننده رأی قابل ترجمه و تأیید است. مگر آرای غیرقطعی صادره از شعب بدوی در مورد اشخاص مقیم خارج از کشور که باید ظرف مهلت مقرر قانونی به طرف خارجی ابلاغ شود که در این مورد یعنی طرح دعوی بین ایرانی و طرف خارجی، قطعیت حکم ملاک نیست.

 

 

ارسال به: افزودن به Blogmarks  افزودن به Digg  افزودن به cloob  افزودن به Mixx  افزودن به Faves  افزودن به MySpace  افزودن به Link-a-Gogo  افزودن به Furl  افزودن به Facebook  افزودن به Spurl  افزودن به Reddit  افزودن به Terchnorati  افزودن به Mister Wong  افزودن به StumbleUpon  افزودن به Google Bookmarks  افزودن به Backflip  افزودن به Ask  افزودن به Diigo  افزودن به Delicious  افزودن به Yahoo Bookmarks  افزودن به Newsvine  افزودن به Multiply  افزودن به Simpy  افزودن به Slashdot  افزودن به MyAOL  افزودن به Live  افزودن به Segnalo  افزودن به Twitter  افزودن به Yahoo MyWeb